صادرات

صادرات2019-05-28T04:44:10+00:00

صادرات (Export) 

صادرات (Export) صادرات، فروش محصولات از یک کشور به کشور دیگر با توجه به یک سیستم به رسمیت شناخته شده از قوانین و سیستم های پشتیبانی واردات توسط کشورهای مصرف کننده و صادرات توسط کشورهای صادر کننده است.

صادرات منبع مهمی برای درآمد برای کشورهای جدید برای باز کردن بازارهای جدید برای محصولات خود است، شاخصی برای کیفیت صنعت و کشاورزی در این کشورها است.صادرات نیازمند آن است که محصولات مطابق با استانداردهای که سطح مشخصی از کیفیت را فراهم می کند و اجازه می دهد محصول در بازار صادرات پذیرفته شود.

صادرات منبع مهمی برای رشد و توسعه یک جامعه به حساب می آید هرچه فضای این رقابت در کشور بیشتر باشد کشور به فضای اقتصادی خوبی دست پیدا میکند. هدف از صادرات برای فروش کالاهای تولید شده در کشور خود به کشورهای خارجی. کسب ارز خارجی  به منظور به دست آوردن کالاهای خارجی لازم برای اقتصاد ملی است.

شرکت آسان تجارت ماهان پوشش با تکیه بر کادری مجرب و وظیفه شناس در ۱۰ سال اخیر کار خود را به طور منظم شروع،  و زمینه های صادرات را در چند سال اخیر پیاده سازی نمود. این شرکت که قصد رونق کسب کار در بازارهای جهانی دارد برای این که بتواند به موفقیت دست یابد باید از لحاظ کمیت و کیفیت به نقطه مطلوبی برسد، که همین امر موجب شده تا بتوانیم بازر هدف خود را در کشورهای خاورمیانه و اروپایی پیدا کنیم. قابل به ذکر است که این شرکت هم در زمینه های واردات و صادرات و ترخیص های انواع کالا نقش به سزایی را ایفا میکند.

در تجارت بین المللی به طور کلی محصول پرس و جو، نقل قول به عنوان شروع تجارت است. در میان آنها، پیشنهاد برای محصولات صادرات به طور عمده عبارتند از: محصولات با کیفیت درجه، مشخصات محصول، محصول مورد نیاز بسته بندی ویژه ای که وجود دارد، چقه مقدار محصول خریداری شده، شرایط تحویل، حمل و نقل محصولات، مواد و غیره است.

برای شروع یک معامله تجاری، تفاوت بین معاملات داخلی، مانند جریان تجارت را به موضوعات اساسی مربوط به تجارت معرفی می کنیم. کسانی که در حال برنامه ریزی برای مشاوره تجاری و سرمایه گذاری در حال حاضر هستند، باید از قبل آنها را بررسی کنند تا نقاط سوال را ترتیب دهند.

محصولات کشاورزی مجوز توسط وزارت کشاورزی صادر شده و برای یک محموله معتبر است. در مورد صادرات محصولات فصلی، قبل از درخواست مجوز صادرات، باید هر فصل در وزارت کشاوری ثبت شود. وزارت بهداشت نیز بعد از اینکه مهندس کشاورزی اطمینان حاصل کرد که مزرعه مورد نیاز را برآورده، یک گواهی فیتوسنتری صادر می کند. بررسی یک مهندس کشاورزی برای یک روز و بدون هزینه. اگر وارد کننده می خواهد تجزیه و تحلیل اضافی را انجام دهد، می تواند توسط وزارت کشاورزی انجام شود. نتایج باید همراه اسناد و ارسال به وارد کننده باشد.

واردات (import)

واردات (import) واردات چیست؟  واردات یک محصول خوب یا خدماتی است که از یک کشور دیگر به یک کشور وارد شده است.

شرکت بازرگانی آسان تجارت ماهان جهان پوشش با سابقه درخشان یکی از از فعالترین و خوشنام ترین مجموعه ها در زمینه امور واردات غلات و نهاده های دام و طیور، صادرات، ترخیص کالا، توزیع میباشد.

واردات باید بر اساس اینکوترمز محاسبه می شود: اینکوترمز به معنی اصطاحات بین المللی در امور بازرگانی میباشد که مخفف (International Commercial Terms) در انگلیسی است.

اینکوترمز به چهار گروه و اصطلاحات وابسته به آن تقسیم میشود که قوانین های مختلف صادرات، واردات، ترخبص و توزیع کالارا در برگرفته است این اصطلاحات عبارت اند از: E-F-C-D))

E مخفف Ex Works به معنی تحویل کالا در مبدا میباشد: در این روش فروشنده، کالا را در محل تولید یا انبار کالا به خریدار تحویل می‌دهد و کلیه هزینه‌ها، اعم از بارگیری، حمل‌ونقل، بیمه، گمرک وخرابی بهد از تحویل کالا بر عهده خریدار است.

F – تحویل کالا به خریدار بدون پرداخت کرایه حمل در مبدأ:

این گروه شامل اصطلاحاتی است که به موجب آن فروشنده، کالا را در محلی که خریدار تعیین کرده تحویل وی می‌دهد. مهم‌ترین روش‌های موجود در این گروه عبارت‌اند از:

FCA: مخفف اصطلاح Free Carrier

تحویل کالا به حمل‌کننده در مبدأ (تحویل کالا داخل کامیون، ریل و هواپیما). با توجه به اینکه محل تحویل کشور خریدار باشد، بارگیری با خریدار است و نقطه ریسک می‌باشد. هزینه حمل و بیمه با خریدار است. عقد قرارداد حمل و بیمه با خریدار (نه الزاماً).

FAS: مخفف اصطلاح Free Alongside Ship

تحویل کالا در کنار کشتی در مبدأ. محل خاتمه ریسک فروشنده کنار کشتی در بندر است. هزینه حمل و بیمه با خریدار است. عقد قرارداد حمل و بیمه و بازرسی با خریدار است.

FOB: مخفف اصطلاح Free On Board

تحویل کالا در عرشه کشتی در مبدأ. فروشنده وقتی کالا را از روی نرده کشتی عبور داد ریسک خود را خاتمه داده‌است. هزینه حمل و بیمه با خریدار است. عقد قرارداد حمل از بندر تحویل و بیمه و بازرسی با خریدار است.

C – تحویل کالا در مبدأ به خریدار با پرداخت کرایه حمل:

این گروه شامل اصطلاحاتی است که به موجب آن فروشنده باید مخارج کرایه را تا مقصد پرداخت نماید، ولی خطر فقدان یا خسارت و هزینه‌های اضافی بر عهده خریدار است. در این روش نوعی تقسیم مسئولیت بین خریدار و فروشنده اعمال شده‌است.

CFR: مخفف اصطلاح Cost and Freight

هزینه و کرایه حمل تا مقصد. C&F سابق است ولی مخصوص حمل دریایی. کالا وقتی از روی نرده کشتی عبور می‌کند (بارگیری می‌شود) مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. هزینه بیمه با خریدار است. هزینه حمل با فروشنده‌است. عقد قرارداد بیمه با خریدار است. و عقد قرارداد حمل با فروشنده.

CIF: مخفف اصطلاح Cost, Insurance and Freight

هزینه ، بیمه و کرایه حمل تا مقصد. مخصوص حمل دریایی می‌باشد. کالا وقتی از روی نرده کشتی بارگیری می‌شود مسئولیت فروشنده خاتمه میابد. هزینه حمل و بیمه با فروشنده‌است. عقد قرارداد حمل و بیمه با فروشنده‌است.

CPT: مخفف اصطلاح Carriage Paid To

تحویل با پرداخت کرایه حمل تا مقصد. حمل مرکب ولی بیشتر برای طرق زمینی یا هوایی استفاده می‌شود. ریسک و مسئولیت فروشنده زمانی که کالا را تحویل اولین حمل‌کننده می‌دهد خاتمه میابد. هزینه حمل با فروشنده تا نقطه معین طبق قرارداد. هزینه بیمه خریدار. عقد قرارداد بازرسی با خریدار است.

CIP: مخفف اصطلاح Carriage and Insurance Paid to

تحویل با پرداخت کرایه حمل و بیمه تا مقصد. روش حمل مرکب می‌باشد. ریسک و مسئولیت فروشنده زمانی که کالا را به نقطه توافق شده می‌رساند خاتمه میابد. هزینه بیمه و حمل با فروشنده‌است. عقد قرارداد بیمه و حمل با فروشنده‌است. عقد قرارداد بازرسی با خریدار است.

D – تحویل کالا در مقصد:

شامل اصطلاحاتی است که به موجب آن فروشنده مسئول رساندن کالا به نقطه یا محل مورد توافق شده در مقصد است و فروشنده کلیه خطرات و هزینه‌ها را بر عهده می‌گیرد.

DAF: مخفف اصطلاح Delivered At Frontier

تحویل در مرز (مرز تعیین شده). به‌طور عمده حمل به وسیله راه‌آهن انجام می‌شود و در این نوع حمل می‌توان سندی سراسری از راه‌آهن گرفت که کلیه عملیات حمل‌ونقل را تا مقصد نهایی در برگیرد و کالا را برای آن دوره زمانی بیمه نماید.

DES: مخفف اصطلاح Delivered Ex Ship

تحویل در عرشه کشتی (در مقصد). فروشنده کالا را در عرشه کشتی در بندر مقصد تحویل خریدار می‌دهد و اقدامات و هزینه‌های ترخیص کالا جهت ورود به بندر مقصد برعهده خریدار است.

DEQ: مخفف اصطلاح Delivered Ex Quay

تحویل در اسکله (در مقصد). فروشنده وقتی کالا را از کشتی به اسکله انتقال داد و عوارض انتقال به اسکله مقصد را پرداخت نمود، در بندر مقصد تحویل خریدار می‌دهد.

DDU: مخفف اصطلاح Delivered Duty Unpaid

تحویل در مقصد بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی. فروشنده کالا را در کشور مقصد بدون انجام ترخیص کالا برای ورود و پرداخت عوارض تحویل دهد.

DDP: مخفف اصطلاح Delivered Duty Paid

تحویل در مقصد با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی. فروشنده کالا را در کشور مقصد پس از انجام ترخیص کالا و پرداخت عوارض تحویل خریدار می‌دهد.

امروزه، یکی از معضلات بسیاری از شرکت ها، تجار و بازرگانان، بخش های واردات، صادرات، حمل و نقل و ترخیص کالاهای آنان می باشد و لزوم تجربه و تسلط بر قوانین داخلی و بین المللی در این حوزه ها، ارائه این خدمات را به اموری تخصصی تبدیل نموده است.

در حال حاضر سه نوع اصلی از واردکنندگان وجود دارد: ۱) جستجو برای محصولات در سراسر جهان برای واردات و فروش در بازار داخلی؛ ۲) در جستجوی تامین کنندگان خارجی برای دستیابی به محصولات با کمترین قیمت مشغول به کار هستند. ۳) استفاده از تامین کنندگان خارجی به عنوان یکی از لینک ها در زنجیره تامین کالا خود.

تماس با ما

انتقادات،شکایات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

تماس با ما